Батьківська сторінка

Положення гуманістичного підходу до виховання дитини

1.         Основну увагу слід приділяти не так корекції поведінки дитини, як налагодженню з нею довірчих стосунків.
2.         Дитину треба любити і поважати, незважаючи на її недоліки.
3.         Вчинки дитини треба не засуджувати або схвалювати - їх треба аналізувати.
4.         Важливо ставити перед дитиною конкретні вимоги і давати чіткі пояснення, чому в тій або іншій ситуації слід діяти так, а не інакше.
5.         Не можна критикувати дитину за неуспішність, порівнюючи її з іншими однолітками. Помилка дитини - це, насамперед, помилка педагога.
6.         Треба уважно слухати дитину, заохочувати її ділитися своїми турботами, співчувати їй під час розмови, ненав'язливо навертати на прийняття правильного рішення.
7.         Вихователь має постійно підвищувати свій культурний рівень, бути для дитини зразком чемної поведінки.

10 заповідей батьківства

- Не думай, що дитина твоя - вона Божа,
-   Не чекай, що твоя дитина буде такою, як ти. Або як ти хочеш. Допоможи їй стати не тобою,  а собою.

-  Не вимагай від дитини платні за все, що ти для

неї робиш: ти дав їй життя, як вона може віддячити тобі? Вона дасть життя другому, той - третьому: це незворотній закон подяки.

- Не треба ставитись до її проблем зверхньо: важкість життя дана кожному по силах, і, будь впевнений, дитині її проблеми важка не менше, ніж тобі твоя.

А може, і більше.

- Не вимішуй на дитині свої кривди, щоб у старості не їсти гіркий хліб, бо що посієш, те й зійде.

- Пам’ятай - для дитини зроблено недостатньо,

якщо не зроблено все.

- Не карай себе якщо не можеш чогось зробити для своєї дитини. Карай, якщо можеш - і не робиш.

- Люби свою дитину будь - якою: не талановитою, незграбною, дорослою. Спілкуючись з нею, радій, тому що дитина - це свято, яке поки ще з тобою.

Умій любити чужу дитину. Ніколи не роби чужій дитині те, чого б не хотів для своєї.

- Не принижуй.

Требования к внешнему виду и одежде детей
Что свидетельствует об ухоженности ребенка:
- опрятный вид, застегнутая на все пуговицы одежда и обувь;
- умытое лицо;
- чистые нос, руки, подстриженные ногти;
- подстриженные и тщательно расчесанные волосы;
- отсутствие налета на зубах;
- чистое нижнее белье;
- опрятные половые органы и чистый анус;
- наличие достаточного количества носовых платков. Для создания комфортных условий пребывания ребенка в ДОУ необходимо:
- не менее трех комплектов сменного белья (мальчикам — шорты, трусики, колготки; девочкам — колготки, трусики, в теплое время — носки и гольфы);
- не менее двух комплектов сменного белья для сна (пижама, пеленка, клеенка);
- два пакета для хранения чистого и использованного белья;
- промаркировать белье, одежду и прочие вещи. Перед тем как вести ребенка в детский сад, проверьте, соответствует ли его костюм времени года, температуре воздуха. Проследите, чтобы одежда ребенка не была слишком велика и не сковывала его движений. В правильно подобранной одежде ребенок свободно двигается и меньше утомляется. Завязки и застежки должны быть расположены так, чтобы ребенок мог самостоятельно себя обслужить. Обувь должна быть легкой, теплой, точно соответствовать ноге ребенка, легко сниматься и надеваться. Нежелательно ношение комбинезонов. Носовой платок необходим ребенку, как в помещении, так и на прогулке. Сделайте на одежде удобные карманы для его хранения.
Чтобы избежать случаев травматизма, родителям необходимо проверить содержимое карманов в одежде ребенка на наличие опасных предметов. Категорически запрещается приносить в ДОУ острые, режущие, стеклянные предметы (ножницы, ножи, булавки, гвозди, проволоку, зеркала, стеклянные флаконы), а также мелкие предметы (бусинки, пуговицы и т.п.), таблетки.

Інформація, що до дітей що ідуть до школи

1. Діти, яким на 1 вересня поточного року виповнилося 6 років ідуть до школи.Пільга і можливість залишитися у ДНЗ ще на один рік , надається тільки тим дітям, у яких є захворіння підтверджене довідкою відповідної форми за підписом головного лікаря.
2. Батьки зобов’язуються у Управлінні Освіти Червонозаводського р-ну м. Харкова взяти довідку, що до наявності, чи відсутності заборгованості за відвідування дитиною дитячого закладу.
3.При наявності відповідної довідки стосовно заборгованості, батькам видається медична картка з медичним оглядом дитини для вступу до школи.