!--a src="http://ruocherv.klasna.com/uploads/editor/450/69311/sitepage_40/images/banerguon_200x80_2.jpg" />

Соціальний та правовий захист

"Найбільш вільною державою можна вважати таку, де люди мають усі людські та громадські права, які тільки є у світі"

Л. Українка

Методичні рекомендації Міністерства освіти і науки України щодо взаємодії педагогічних працівників у навчальних закладах та взаємодії з іншими органами і службами щодо захисту прав дітей

Заклади освіти Основ'янського району міста Харкова забезпечують належний рівень соціального захисту вихованців та учнів. Право дітей та підлітків на соціальний, правовий захист забезпечується управлінням освіти адміністрації Червонозаводського району, закладами освіти у співпраці з державними та громадськими організаціями і службами. Співпраця відбувається через вживання всіх відповідних і необхідних заходів для забезпечення дітям і підліткам з урахуванням прав і обов'язків їхніх батьків догляду, допомоги, освіти та підготовки, яких вони потребують; забезпечення дітям та підліткам безкоштовної початкової і середньої освіти, а також заохочення до регулярного відвідування школи.

Соціальний захист дошкільників

ДІЯЛЬНІСТЬ ГРОМАДСЬКОГО ІНСПЕКТОРА

з вихованцями пільгових категорій

Для набуття офіційного статусу «дитина пільгової категорії» надається пакет документів, а саме:

- ксерокопії свідоцтва про народження дитини,

- довідка, яка підтверджує соціальний статус дитини,

- довідку про склад сім"ї

Дані дитини заносяться до бази даних дітей пільгового контингенту закладу дошкільної освіти, а документи зберігаються  у громадського інспектора закладу, в "Соціальному паспорті".

В  закладі дошкільної освіти щорічно наказом призначається громадський інспектор з охорони прав дитинства, який спільно з педагогами:

з метою адаптації дитини дошкільного віку  до вимог соціального середовища і створення умов для її сприятливого розвитку забезпечують соціально-педагогічний патронат дітей, сприяють взаємодії закладу дошкільної освіти, родин вихованців, служби у справах дітей, кримінальної міліції ті інших підрозділів державних органів місцевого самоврядування,  громадських організацій. В річному плані роботи на 2020/2021 н.р. передбачено план заходів щодо соціального захисту дошкільників та правоосвітньої роботи.

Перелік документів, які необхідні  для встановлення соціального статусу дитини.

Батькам, або особам, що їх замінюють, необхідно надати до закладу освіти  наступні документи:

для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування:

- ідентифікаційний код опікуна;

- ксерокопія паспорта опікуна (1, 2, 11 стор.);

- свідоцтво про смерть батьків;

- рішення суду про призначення опіки

- про закріплення житла

- про закріплення майна

- рішення суду про позбавлення батьківських прав.

для дітей-напівсиріт:

- ксерокопії свідоцтва про народження дитини;

- свідоцтво про смерть одного з батьків.

для дітей, зареєстрованих згідно ст.135 Сімейного Кодексу України:

- ксерокопії свідоцтва про народження дитини;

- довідка з управління соцзахисту про отримання матеріальної допомоги.

для дітей з особливими потребами:

- ксерокопії свідоцтва про народження дитини;

- посвідчення, що підтверджує статус дитини-інваліда;

для дітей з багатодітних родин:

- ксерокопії свідоцтв про народження дітей;

- довідка про склад сім'ї.

Для дітей пільгових категорій встановлюються пільги на оплату за харчування в закладі дошкільної освіти згідно нормативних документів.

На жаль, тисячі українських дітей страждають від жорстокого поводження. Діти мають право на захист від приниження та насильства, яке карається законом.

Більшість батьків замислюються, чи правильно вони себе поводять з дитиною. Звичайно, не має ідеальних батьків. Усі вони мають труднощі і іноді не впевнені, чи добре виховують своїх дітей. Однією з проблем, що найбільше непокоїть батьків, є питання поведінки, що треба зробити, щоб діти поводилися добре?

Скористайтеся цими порадами.
 Подавайте дітям приклад хорошої поведінки.
 Діти вчаться, наслідуючи поведінку дорослих. Ваша поведінка – приклад для наслідування.
Змінюйте оточення, а не дитину.
Краще тримати цінні, крихкі та небезпечні речі у недоступному для дітей місці, аніж потім карати їх за природну цікавість.
Висловлюйте свої бажання позитивно.
Кажіть дітям, чого ви від них очікуєте, замість того, чого не бажаєте.
Висувайте реальні вимоги.
Запитуйте себе, чи відповідають ваші вимоги віку дитини, ситуації, в якій вона опинилася. Ви маєте бути більш терпимими до маленьких та хворих дітей.
  Не надавайте надто великого значення заохоченням та покаранням.
В міру дорослішання дитини це стає не результативним. Пояснюйте причину, яка впливає на ваше рішення. Прагніть до компромісу у спілкуванні зі старшими дітьми, з меншими – використовуйте тактику переключення уваги.
Обирайте виховання без крику та побиття.
Покарання не допомагає дитині виробити навички самоконтролю і поваги до інших, якщо дитина одержала ляпас, то  стає сердитою і не розуміє, за що його отримала.
 Допомагайте дітям вести себе краще, даючи їм вибір.
Не сперечайтесь, дозвольте зробити вибір. Це попередить прояви образи та непокори. Вона не дорікатиме, що ви її контролюєте.
  Прислухайтесь до того, що говорить ваша дитина.
Цікавтеся тим, що вона робить і відчуває.
      І головне – пам’ятайте, що любов є найважливішою потребою усіх дітей і однією з основних передумов позитивної поведінки дитини.

При порушенні прав дитини звертайтесь:

Дитяча лінія 116 111   або  0 800 500 225 (з 12.00 до 16.00);

Гаряча телефонна лінія щодо боулінгу 116 000;

Гаряча лінія з питань запобігання насильству 116 123  або   0 800 500 335;

Уповноважений Верховної Ради з прав людини 0 800 50 17 20;

Уповноважений Президента України з прав дитини   044  255  76  75;

Центр надання безоплатної правової допомоги 0 800 213 103;

Національна поліція України  102.