Наш фільм з театралізованої діяльності

Включення ЛЕГО-конструювання в освітній процес ДНЗ

ЛЕГО - педагогіка - одна з відомих і поширених сьогодні педагогічних систем, що використовує тривимірні моделі реального світу і предметно-ігрове середовище навчання та розвитку дитини. Програма «ЛЕГО-конструювання» створена для розвитку конструктивних здібностей у дітей віком від 3 до 6 років засобами наборів конструктора LEGO Education і має на меті творчий, фізичний, емоційно-ціннісний  та інтелектуальний  розвиток дітей.

Як відомо, застосування Лего сприяє:

1. Розвитку у дітей сенсорних уявлень, оскільки використовуються деталі різної форми, пофарбовані в основні кольори;

2. Розвитку і вдосконаленню вищих психічних функцій (пам'яті, уваги, мислення, робиться наголос на розвиток таких розумових процесів, як аналіз, синтез, класифікація, узагальнення);

3.Тренуванню пальців кистей рук, що дуже важливо для розвитку дрібної моторики і надалі допоможе підготувати руку дитини до письма;

4.Згуртуванню  дитячого колективу, формуванню почуття симпатії один до одного, тому що діти вчаться спільно вирішувати завдання, розподіляти ролі, пояснювати один одному важливість даного конструктивного рішення.

5. Конструктивна діяльність дуже тісно пов'язана з розвитком мови, (Спочатку з дитиною проговорюється, що він хоче побудувати, з яких деталей, чому, яка кількість, розміри і т.д., що надалі допомагає дитині самій визначати кінцевий результат роботи.)

Основні принципи

-Доступність і наочність

-Послідовність і систематичність навчання і виховання

-Врахування вікових та індивідуальних особливостей дітей

Дуже важливим видається тренування роботи в колективі і розвиток самостійної технічної творчості. Простота в поєднанні з великими конструктивними можливостями конструктора дозволяють дітям в кінці заняття побачити зроблену своїми руками модель, яка виконує поставлену ними ж самими задачу.

Легоконструювання-ефективний виховний засіб, який допомагає об'єднати зусилля педагогів і сім'ї у вирішенні питання виховання та розвитку дитини. У спільній грі з батьками дитина стає більш посидючою, працездатною, цілеспрямованою, емоційно чуйною.

Навички, отримані на заняттях з конструювання, сприяють моральному вихованню дітей. Вони вчаться поважати дорослих та товаришів, ділитися матеріалами, допомагати один одному, вирішувати проблемну ситуацію спільними зусиллями. Усе це свідчить про величезні потенційні розвивальні можливості конструктивної діяльності.

Завдяки співпраці Міністерства освіти та науки України та фонду Lego Foundation, тепер ми маємо можливість  впровадити в свою роботу ці інновації, тим самим удосконалити та урізноманітнити освітній процес в нашому закладі.